Na tejto stránke používame cookies za účelom jej optimalizácie, efektívnejšieho oslovovania záujemcov o naše služby a analýzy návštevnosti prostredníctvom Matomo. Nastavenia cookies môžete upraviť vo svojom prehliadači. Okrem toho používame Google Maps. Viac informácií a úplné poučenie nájdete tu.

Tlačová informácia zo dňa 16. júla 2018

Messer a CVC Fund VII sa dohodli s Linde na predaji časti amerického obchodu

 

Špecialista na priemyselné plyny Messer a CVC Capital Partners Fund VII (“CVC”) dnes dosiahli dohodu s Linde AG na získanie väčšiny obchodu s priemyselnými plynmi v severnej Amerike a jednotlivých obchodných aktivít v južnej Amerike. Získané spoločnosti zo severnej a južnej Ameriky s približne 5.100 zamestnancami dosiahli v roku 2017 obrat vo výške 1,7 mld. USD (1,4 mld. EUR) s EBITDA vo výške približne 360 mil. USD (305 mil. EUR). Kúpna cena ca. 3,3 mld. USD (2,8 mld. EUR) bude predmetom bežných úprav v čase uzavretia. Táto transakcia je stále predmetom úspešného dokončenia navrhovaného zlúčenia spoločností pre priemyselné plyny Linde a Praxair a predmetom schválenia príslušných protimonopolných orgánov.

 

Spoločný podnik medzi spoločnosťami Messer a CVC Fund VII bude existovať pod spoločnosťou MG Industries a bude pôsobiť pod značkou Messer. Spoločnosť Messer, najväčší súkromný špecialista na priemyselné plyny na svete, integruje svoje operatívne západoeurópske spoločnosti do spoločnosti MG Industries. Spoločnosti v Španielsku, Portugalsku, Švajčiarsku, Francúzsku, Beneluxe, Dánsku ako aj v Nemecku dosiahli v roku 2017 so svojimi 780 zamestnancami obrat vo výške 334 mil. EUR. Messer Group dosiahla v roku 2017 s 5.675 zamestnancami ročný obrat vo výške viac ako 1,2 mld. EUR.

 

„Vďaka tomuto strategickému partnerstvu využívame jedinečnú príležitosť vrátiť sa na severné a juhoamerické trhy a vytvoriť globálneho hráča v oblasti priemyselných plynov“, povedal Stefan Messer, vlastník a generálny riaditeľ spoločnosti Messer Group, so sídlom v Bad Soden, Nemecko.

 

V rámci reštrukturalizácie spoločnosti Messer Group v roku 2004 sa činnosti v Severnej Amerike predávali francúzskej spoločnosti Air Liquide SA. „S našimi skúsenosťami v odbore a skúsenosťami s inžinieringom, ako aj globálnymi sieťami spoločnosti CVC budeme ďalej rozširovať získané aktivity spolu so skúsenými a motivovanými zamestnancami.“

 

Alexander Dibelius, Managing Partner a DACH šéf firmy CVC dopĺňa: „Je to skvelá príležitosť na vytvorenie nového globálneho hráča v atraktívnom sektore s priemyselnými plynmi. Tešíme sa na spoluprácu s Messer Group a rodinou Messer, s ktorou dlhé roky udržiavame dôverný vzťah. Kompetencia firmy Messer v oblasti inžinierstva a aplikačných technológií sú kľúčom k úspešnému rozvoju získaných činností.“