Internet explorer not supported - Please switch to Edge, Firefox, Chrome, Opera or other browser and improve the safety of your navigation

Navigačné Menu

SPOLOČNOSŤ MESSER, ŠPECIALISTA NA PRIEMYSELNÉ PLYNY, DOKONČILA PREVZATIE SPOLOČNÉHO PODNIKU MESSER INDUSTRIES - NOVÝM STRATEGICKÝM PARTNEROM JE GIC SINGAPUR - Messer Tatragas

Strúhanka

Vnorené aplikácie

SPOLOČNOSŤ MESSER, ŠPECIALISTA NA PRIEMYSELNÉ PLYNY, DOKONČILA PREVZATIE SPOLOČNÉHO PODNIKU MESSER INDUSTRIES

SPOLOČNOSŤ MESSER, ŠPECIALISTA NA PRIEMYSELNÉ PLYNY, DOKONČILA PREVZATIE SPOLOČNÉHO PODNIKU MESSER INDUSTRIES

Tlačová správa I 14.11.2023 - Novým strategickým partnerom je GIC Singapur

14. november 2023

Špecialista na priemyselné plyny, spoločnosť Messer:

  • Spoločnosť Messer dokončila prevzatie všetkých podielov spoločnosti Messer Industries od menšinového vlastníka CVC Capital Partners Fund VII

  • GIC sa stáva novým strategickým partnerom spoločnosti Messer

  • V správnej rade spoločnosti Messer SE & Co KGaA budú zastúpené všetky regióny

  • Generálny riaditeľ Bernd Eulitz: "Ako úspešná skupina plynov budme v Ázii, Európe a Amerike spoločne s GIC, ako naším novým partnerom, ešte silnejší a budeme pokračovať v našich ambicióznych rastových plánoch."

Spoločnosť Messer, popredný svetový súkromný špecialista na priemyselné, medicinálne a špeciálne plyny, dokončila akvizíciu spoločného podniku Messer Industries potom, čo získala potrebné povolenia od regulačných orgánov. Vďaka výhradnému vlastníctvu spoločnosti Messer Industries môže teraz Messer rásť ako globálna plynárenská skupina.

GIC, globálny inštitucionálny investor, sa teraz stane dlhodobým menšinovým akcionárom spoločnosti Messer. GIC je skúseným partnerom rodinných podnikov po celom svete a podporuje stratégiu spoločnosti Messer pre udržateľný a ziskový rast.

Bernd Eulitz, generálny riaditeľ spoločnosti Messer, povedal: "Teraz schváleným partnerstvom so spoločnosťou GIC a úplnou akvizíciou Messer Industries, otvára spoločnosť Messer novú kapitolu svojej 125-ročnej histórie. Ako úspešná plynárenská skupina v Ázii, Európe a Amerike budeme s GIC, ako naším novým partnerom , ešte silnejší a budeme pokračovať v našich ambicióznych plánoch. Messer má so svojimi 11 000 zamestnancami po celom svete obrovský potenciál. Chceme sa priblížiť veľkým hráčom v odbore ako vyzývateľ číslo jedna."

Prevzatie spoločnosti Messer Industries znamená ukončenie úspešnej spolupráce medzi spoločnosťou Messer a CVC Capital Partners v rámci predchádzajúceho spoločného podniku, ktorý zahŕňal spoločnosti Messer v Severnej a Južnej Amerike a západnej Európe.

Spoločnosť Messer vidí veľké príležitosti vo všetkých oblastiach svojho podnikania po celom svete. Spoločnosť sa usiluje o väčšiu diverzifikáciu svojej ponuky so zameraním na obzvlášť perspektívne odvetvie alebo prostredníctvom partnerstva v nadväznosti na prechod na zelenú energiu. Spoločnosť Messer očakáva výrazný nárast tržieb a ziskov a má potenciál do konca desaťročia zhruba zdvojnásobiť objem svojho podnikania.

O spoločnosti Messer

Spoločnosť Messer je najväčším súkromným špecialistom na priemyselné, medicinálne a špeciálne plyny na svete. „Gases for Life“ spoločnosti Messer sa používajú v priemysle, ochrane životného prostredia, medicíne, potravinárstve, zváracej a rezacej technike, 3D tlači, stavebníctve, výskume a vede. Ako globálny hráč ponúka spoločnosť Messer svoje udržateľné produkty a služby v Ázii, Európe a Amerike. Viac ako 11 000 zamestnancov úspešne spolupracuje s dôrazom na rozmanitosť a vzájomný rešpekt.

Vo väčšine priemyselných procesov sú plyny rovnako dôležité ako voda a elektrina a zohrávajú významnú úlohu pri ich dekarbonizácii – napríklad prostredníctvom využitia zeleného vodíka. Messer ponúka jedno z najväčších portfólií produktov na trhu a v najmodernejších kompetenčných centrách vyvíja a optimalizuje technológie na použitie plynov.

Ako farmaceutická spoločnosť dodáva Messer medicinálne plyny, farmaceutické plyny a riešenia na kľúč a osvedčil sa ako spoľahlivý dodávateľ životne dôležitých produktov – napríklad v pandemických situáciách.

Spoločnosť bola založená v roku 1898 a jej ústredie sa nachádza v Bad Sodene neďaleko Frankfurtu nad Mohanom.

V roku 2022 dosiahla spoločnosť Messer konsolidované tržby vo výške 4,164 miliardy eur*.

* Súčet spoločností Messer Group a Messer Industries, ktorý zahŕňa 100% akciového podielu spoločnosti Messer Industries.

http://www.messergroup.com

https://applications.messergroup.com

http://www.gasesforlife.de

 

O spoločnosti GIC

 

GIC je popredná svetová investičná spoločnosť založená v roku 1981 s cieľom zabezpečiť finančnú budúcnosť Singapuru. Ako správca singapurských devízových rezerv zaujíma GIC dlhodobý, disciplinovaný prístup k investovaniu a má jedinečnú pozíciu v širokej škále tried aktív a aktívnych stratégií po celom svete. Patria medzi nich akcie, pevný výnos, nehnuteľnosti, súkromný kapitál, rizikový kapitál a infraštruktúra. Vďaka svojmu dlhodobému prístupu, schopnostiam využívať rôzne aktíva a globálnemu prepojeniu sa stáva investorom prvej voľby. GIC sa snaží pridávať svojim investíciám zmysluplnú hodnotu. Spoločnosť GIC so sídlom v Singapure disponuje globálnou talentovanou pracovnou silou obsahujúcou viac ako 2 100 ľudí v 11 kľúčových finančných mestách a investuje vo viac ako 40 krajinách.

Ďalšie informácie nájdete na www.gic.com.sg alebo LinkedIn.

KONTAKT PRE MÉDIÁ:

Messer
Diana Buss

Senior Vice President, Corporate Communications
E-Mail: diana.buss@messergroup.com
 

GIC
Samantha Chiene
Vice President, Corporate Communications (London)

samanthachiene@gic.com.sg