Internet explorer not supported - Please switch to Edge, Firefox, Chrome, Opera or other browser and improve the safety of your navigation

Navigačné Menu

Virginia Esly je novou členkou predstavenstva spoločnosti Messer - Messer Tatragas

Strúhanka

Vnorené aplikácie

VIRGINIA ESLY JE NOVOU ČLENKOU PREDSTAVENSTVA SPOLOČNOSTI MESSER

VIRGINIA ESLY JE NOVOU ČLENKOU PREDSTAVENSTVA SPOLOČNOSTI MESSER

Bad Soden, Nemecko, 01. január 2023

S účinnosťou od 2. januára bola Virginia Esly vymenovaná za členku predstavenstva spoločnosti Messer, najväčšieho svetového špecialistu na priemyselné plyny. Stala sa tak prvou členkou predstavenstva rodinnej firmy, ktorá tento rok oslavuje 125. výročie svojho založenia.

Vedľa Stefana Messera, generálneho riaditeľa a akcionára tretej generácie, Bernda Eulitza ako zástupcu generálneho riaditeľa a Helmuta Kaschenza ako finančného riaditeľa, preberá Virginia Esly funkciu Chief Operating Officer Europe. Jej úlohou je okrem iného, rozvoj európskych národných dcérskych spoločností skupiny Messer, ako aj ich organizácií v oblasti bezpečnosti, podpory predaja, výroby a logistiky.

"Virginia Esly je inšpiratívna, oddaná a veľmi pozitívna líderka," vysvetľuje Stefan Messer. "Rodina akcionárov, dozorná rada a predstavenstvo sú radi, že bude plniť túto operatívnu úlohu, ktorá je tak orientovaná na budúcnosť a má taký kľúčový význam pre podnikanie v oblasti priemyselných plynov." Bernd Eulitz: "Podnikateľské myslenie Virginie Esly a jej skúsenosti v oblasti predaja, marketingu a elektronického obchodu pomôžu formovať budúci rozvoj spoločnosti Messer."

Spoločnosť Messer sa už dlhé roky zasadzuje o väčšiu rozmanitosť v spoločnosti. V  osemčlennej dozornej rade spoločnosti Messer pôsobia ženy ako Nathalie von Siemens, Heike Niehues, členka predstavenstva spoločnosti Webasto Thermo & Comfort, a Sabine Scheunert, viceprezidentka pre digitálny a IT predaj/marketing Mercedes-Benz Cars v spoločnosti Mercedes-Benz AG. "Virginia Esly prevezme v našej správnej rade dôležitú úlohu vzoru," hovorí Stefan Messer.

Virginia Esly prináša viac ako dvadsaťročné skúsenosti v oblasti priemyselných plynov: naposledy bola zodpovedná za predaj a marketing pre západnú Európu v spoločnosti Linde v nemeckom Mníchove. Predtým pomáhala riadiť zlúčenie spoločností Linde a Praxair. Mala zodpovednosť za optimalizáciu predajných kanálov a úspešne rozšírila digitálne predajné a marketingové operácie svojho bývalého zamestnávateľa.

Virginia Esly vystrieda Ernsta Bodeho, ktorý po šiestich rokoch pôsobenia v predstavenstve plánovane odchádza a pokračuje v plnení svojich povinností ako generálny  riaditeľ spoločnosti Messer v Srbsku. Ernst Bode pracoval pre spoločnosť Messer na rôznych pozíciách od roku 1988. Po viac ako dvadsiatich rokoch pôsobenia v zahraničí na rôznych vedúcich pozíciách a v rôznych krajinách prevzal funkciu COO pre Európu.

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 


 

Virgiania Esly, Chief Operating Officer Europe

Zdroj: interná databáza Messer Group, 2023