Internet explorer not supported - Please switch to Edge, Firefox, Chrome, Opera or other browser and improve the safety of your navigation

Navigačné Menu

Tlač, médiá, novinky - Zmena vo vedení spoločnosti Messer - Messer Tatragas

Strúhanka

Vnorené aplikácie

ZMENA VO VEDENÍ SPOLOČNOSTI MESSER: STEFAN MESSER PREBERÁ FUNKCIU PREDSEDU DOZORNEJ RADY, BERND EULITZ SA STÁVA GENERÁLNYM RIADITEĽOM


ZMENA VO VEDENÍ SPOLOČNOSTI MESSER

Tlačová správa I 26.04.2023 - Stefan Messer preberá funkciu Predsedu dozornej rady, Bernd Eulitz sa stáva Generálnym riaditeľom

Na zasadnutí 26. apríla 2023 dozorná rada spoločnosti Messer SE & Co. KGaA vykonala  plánovanú zmenu vo vedení najväčšieho súkromného svetového špecialistu na priemyselné, medicinálne a špeciálne plyny. Stefan Messer odchádza z funkcie generálneho riaditeľa a  preberá funkciu predsedu dozornej rady v čase, keď spoločnosť oslavuje 125. výročie svojho založenia.  Dr. Jürgen Heraeus, ktorý už niekoľko rokov zastáva funkciu predsedu dozornej rady, bude jej čestným členom. Bernd Eulitz, ktorý doteraz zastával funkciu zástupcu generálneho riaditeľa, je s okamžitou platnosťou menovaný ako nový generálny riaditeľ spoločnosti Messer. Okrem Bernda Eulitza sú členmi predstavenstva Helmut Kaschenz ako finančný riaditeľ a Virginia Esly ako prevádzková riaditeľka pre Európu.

Nový predseda dozornej rady Stefan Messer je už treťou generáciou akcionárov a spoločnosť Messer vedie od roku 2004, keď spoločnosť po existenčnej kríze vrátil do plného rodinného vlastníctva. Pod jeho vedením sa spoločnosti Messer podarilo znovu získať pozíciu kľúčového hráča na trhu s priemyselnými plynmi, ktorému inak dominujú veľké medzinárodné koncerny. Jedným z míľnikov roku 2019 bolo prevzatie významných aktivít spoločností Linde a Praxair v Severnej a Južnej Amerike spoločne s finančným investorom CVC Capital Partners pri fúzii týchto dvoch spoločností. Získané aktivity boli spojené s väčšinou aktivít spoločnosti Messer v západnej Európe v rámci spoločného podniku Messer Industries, ktorý je odvtedy priemyselne riadený ako samostatná jednotka spoločnosti Messer. Deklarovaným cieľom spoločnosti Messer je úplne začleniť spoločný podnik do skupiny Messer a vytvoriť tak globálny plynárenský koncern pod vedením rodiny Messer.

Stefan Messer k práve dokončenej zmene vo vedení dodáva: "Naše podnikanie v oblasti priemyselných plynov dosahuje v posledných rokoch veľmi dobré výsledky. Vďaka tomu sme vytvorili silný základ pre ďalšiu úspešnú kapitolu 125-ročnej histórie spoločnosti Messer. Je nevyhnutné, aby sme v nasledujúcich rokoch plne využili náš potenciál hráča na globálnom trhu, ktorý sa orientuje na zákazníka a na hodnoty. Bernd Eulitz je vedúcou osobnosťou so silným zmyslom pre integritu a zodpovednosť a s bohatými skúsenosťami v oblasti plynárenstva, spolu so svojim silným manažérskym tímom a lojálnymi medzinárodnými zamestnancami spoločnosti je predurčený k tomu, aby v budúcnosti viedol spoločnosť Messer k ďalším úspechom."

Bernd Eulitz nastúpil do skupiny Messer na začiatku roka 2022 ako zástupca generálneho riaditeľa. Pred príchodom do spoločnosti Messer pôsobil ako generálny riaditeľ nemeckej spoločnosti MDAX. Bernd Eulitz má viac ako 20 rokov skúseností v oblasti priemyselných plynov. Okrem iného zastával rôzne vedúce pozície v Nemecku aj v zahraničí v konkurenčnej spoločnosti Linde, kde bol v rokoch 2015 až 2019 členom predstavenstva.

Bernd Eulitz k svojmu vymenovaniu do funkcie generálneho riaditeľa spoločnosti Messer uviedol: "Rád by som poďakoval dozornej rade a najmä Stefanovi Messerovi za dôveru, ktorú mi prejavili. Po desaťročia utváral spoločnosť a urobil z Messeru to, čím je dnes: ekonomicky zdravú, vysoko rešpektovanú, rodinne orientovanú a celosvetovo aktívnu spoločnosť, ktorej úspech je založený na pevných hodnotových základoch. Máme ideálne predpoklady na to, aby sme v nasledujúcich rokoch realizovali ambicióznu stratégiu rastu - pri zachovaní našej jedinečnej firemnej kultúry a finančnej stability. Implementácia ambicióznej stratégie rastu nám umožňuje byť v tomto odvetví dynamickým vyzývateľom veľkých korporácií a byť v našom odbore číslo jedna."

Dr. Jürgen Heraeus, ktorý predsedal dozornej rade spoločnosti Messer od jej založenia v roku 2004 a ktorý bude naďalej pôsobiť v spoločnosti ako poradca, uviedol, že: "V uplynulých dvoch desaťročiach sa Messer stal skutočným príkladom úspechu medzi nemeckými rodinnými podnikmi. Som si istý, že silné spojenectvo medzi rodinou Messer a predstavenstvom firmy povedie spoločnosť Messer do ekonomicky zdravej a inovatívnej budúcnosti."

Zmena vo vedení spoločnosti Messer: Novým predsedom dozornej rady sa stáva Stefan Messer (vľavo);
Bernd Eulitz (vpravo) sa stane generálnym riaditeľom

Tlačová správa.